5 nejlepších aquaparků světa

1. Siam park
Siam park je aquapark, který se nachází na jihu španělského ostrova Tenerife. Byl otevřen v roce 2008 a dodnes je největším aquaparkem v Evropě. Naleznete zde bazén, ve kterém se tvoří umělé vlny, které mohou dosahovat až výšky 3 metrů, 20 metrů dlouhou skluzavku, kterou proplouváte přímo v bazénu s aligátory, nebo takzvanou línou řeku, která se táhne napříč celým aquaparkem. Tento park je také vhodný pro začínající surfaře, jelikož je zde na to vyhrazený bazén.
 vodní park budapešť
2. Beach park
Beach park je brazilský vodní park, který je se svou rozlohou 35000 m2, největším vodním parkem v Latinské Americe. Můžete zde nalézt vodní cirkus, kde se nachází různá vodní děla, trysky, fontány, skluzavky a mnohem více. Pro děti je zde takzvaná Noemova archa, kterou tvoří 10 vodních atrakcí. Z netradičních atrakcí zde můžete vyzkoušet tobogan zvaný Skybox, nebo skluzavku Insano, která do roku 1989, držela Guinessův rekord za „Největší skluzavku světa“.
 
3. Waterbom Bali
Aquapark rozkládající se na ploše 3,5 hektaru se nachází ve městě Kuta na Bali. Tento vodí park, je známý především tím, že jeho zakladatelé dbali na to, aby se jeho vybudováním co nejméně poškodila tamní příroda, proto se prostředí aquaparku pyšní i několika rozlehlými parky.
 
4. Aquaventrue waterpark
Aquapark, který je považován za číslo jedna na celém Středním východě, se nachází v Dubaji, ve Spojených Arabských Emirátech. Zde můžete obdivovat žraloky, rejnoky a mnoho dalších ryb, přes průhledný tunel, který vede skrz akvárium. Je zde i mnoho jiných atrakcí, jako jsou desítky toboganů, umělé vlny, nebo se jen můžete podívat na vodopády.
 vodní hry
5. Disney‘s Typhoon Lagoon Water Park
Tento vodní zábavní park se nachází na Floridě nedaleko Orlanda. V parku, který byl otevřen roku 1989, naleznete jeden z největších bazénů světa, mnoho skluzavek, nebo například i jeskyni. Za minulý rok navštívili aquapark necelé tři miliony lidí, čím se v současné době zařadil na druhé místo v žebříčku nejnavštěvovanějších aquaparků světa.