Co vám snižuje tvorbu testosteronu


Nebuďte v sexu sobečtí

Sex by měl probíhat jako výměna informací mezi dvěma partnery tak, aby proudila energie oběma směry. Každý by měl být otevřený a přístupný tomu druhému, jeho tužbám a přáním, ale ty by neměly být sobecké a ponižující. Snažte se jeden druhému porozumět a předat jeden druhému to nejlepší, co ve vás je. Naučte se nejen brát, ale i dávat – mezi dáváním a braním musí panovat rovnováha.

polibky milenců

Nepřehánějte to s vůněmi

Pro muže je nejlepším posilovačem testosteronu vůně partnerčiny pokožky – přirozená, lehce zpocená, ale bez parfémů. Nepřehánějte to při milování ani s éterickými oleji, abyste si nepřipadali jako v borovém lese. Vůni borovic si vychutnejte při meditaci nebo až k vám přijde návštěva, ale v posteli si dopřejte svou partnerku tak, jak voní „od přírody“.

žena a muž

Nestresujte se

Moudří a prozíraví jedinci tvrdí, že stres přivádí lidstvo na okraj propasti, odkud již není úniku. Paradoxní je, že když lidé onemocní, spěchají za svým lékařem, aby jim poradil a řešil za ně jejich vlastní problémy, přitom si neuvědomí, že za nimi stojí v drtivé většině právě stres a nevhodná strava. Stres způsobuje vyčerpání nadledvinek, adrenální únavu a mimo jiné i problémy s erekcí a nechutí na sex. Můžete si sice vypomáhat adaptogenními rostlinami, například Kotvičníkem nebo Ženšenem, ale dokud se nezaměříte na likvidaci stresu z vašeho života a na změnu stravy, moc se toho nezmění. A zapomeňte na Viagru na prodej Erectmax, ta vám nepomůže s příčinou vašich potíží.

Po sexu sklenku alkoholu a cigaretu

V některých filmech s erotickými scénami se objevují sklenice s alkoholickými nápoji a cigarety jako výraz uvolnění a pohody, což má diváky přesvědčit o tom, jak úžasné je se pomilovat a pak si zapálit „cigáro“ a vypít na ex panáka Whisky. Ve skutečnosti to tak ale vůbec není, největší požitek ze sexu je třeba s ovocným džusem z čerstvých pomerančů nebo s minerálkou s obsahem hořčíku. A bez cigarety. Nenechte se nachytat na švestkách, důvěřujte vlastní intuici a alkohol a cigarety vyžeňte nadobro ze svého života.