Inkaso

Přemýšlíte nad tím, že byste si zařídili inkaso? Rozhodně je třeba se toho nebát. Velká spousta lidí se v tomto pojmu vůbec neorientuje a tak jsme se rozhodli vám o něm napsat, co nejvíce informací jen půjde.
Inkaso je vlastně platba, která může být provedena jak v hotovosti, tak bezhotovostně. Bezhotovostní platba funguje tak, že jako klient přikážete své bance, aby danou částku poslala na účet příjemce. Ve světě byste se s velkou pravděpodobností se zkratkou inkaso nesetkali. Více se používá příkaz k úhradě.
Jestliže na svém účtu budete nastavovat inkaso, pak je třeba dávat si velký pozor na to, aby byla částka značně omezená. inkasoMusí být totiž nastavená tak, aby si ji mohl příkazce strhnout. Platbu tohoto typu nejčastěji vyžadují banky, mobilní operátoři nebo spořitelny, které od vás každý měsíc mohou chtít stejnou platbu, ale i takovou, která bude kolísat. Všechny společnosti potřebují mít kontrolu nad tím, kdy a jak se jim peníze připíšou. Inkaso je vhodné zejména tehdy, pokud platba opravdu kolísá a není každý měsíc stejná. Pokud je, pak je nejvhodnější trvalý příkaz k úhradě, který je také možné nastavit si na svém účtu.
U inkasa fahd.cz není třeba se ničeho obávat, jelikož je potřeba s platbou vždy souhlasit. Souhlas bývá nejčastěji přes sms. Pro příjemce se mohou změnit frekvence, částka nebo i symbol. Je lepší, když má člověk vše pod kontrolou.
Jestli je něco, co je opravdu nezbytné, pak je to účet příjemce, limit částky, datum splatnosti apod. účetni kniha
Ve většině bank si sami můžete inkaso nastavit a to přes internetové bankovnictví. Není tedy třeba chodit na pobočku osobně.
Pokud byste chtěli inkaso alespoň vyzkoušet, pak máte určitě možnost. Něco takového navíc jistě ocení všichni ti, kteří zapomínají odesílat platby včas. Díky inkasu už na to nebudete muset doplácet. Sami uvidíte, že si jej možná ještě zamilujete.