Svěží vánek přírody ve vašem bytě

Už jste se setkali s pojmem aerárium? Především si pojďme vysvětlit, odkud se tento název vzal a postupně dojdeme k tomu, nač se vlastně používá. Zkuste nejdříve hádat:

  • Aer = vzduch
  • Terra= země

Aerárium https://www.lepaso.cz/Aerarium-c13_437_2.htm má souvislost s pěstováním rostlin tak zvaně „ve vzduchu“. Jestliže jste se s tímto druhem pěstování nesetkali, pak je třeba ta nejvhodnější doba je vyzkoušet.

úprava aerária

Ve své podstatě se jedná o různě tvarované skleněné závěsné nádoby různých rozměrů, které jsou zavěšené na drátku, silonu nebo provázku či dekorační mašli. Pak ještě potřebujete vhodný substrát, který se skládá zpravidla z písku a drenáže a vhodnou rostlinku. Nezapomínejte ani na dekorativní prvky, kterými ozvláštníte vaši novou malou zahrádku jako jsou mušličky nasbírané na poslední dovolené u moře, zajímavé drobné kamínky, různě kroucené větvičky, které sice asi nevydrží dlouho, ale na chvilku na nich oko spočine.

Jestliže ale nejste zrovna vyznavači titěrné práce, tak si skromnou zahrádku ve skleněné kouli rovnou objednejte hotovou. K dokonání aerária totiž budete potřebovat hodně píle, jemnosti a nezměrné trpělivost, protože budete vše umisťovat malým otvorem do, dejme tomu, kulaté baňky, která se vám bude neustále kutálet pod rukama. Musíte také odhadnout správný poměr drenáže, aby se rostlinky nepřemokřovaly, písku a pak vhodnou rostlinu. Jestliže nemáte doma v zásobě drobné dekorační předměty, budete muset dokoupit barevné oblázky, mušle, zajímavé kamínky a podobně.

aerárium kaktus

Dobrou volbou je výběr toho pravého a už hotového aerária. Na internetu můžete vybírat z různých skleněných tvarů, které se vám budou líbit a také z osazených rostlinek. Vybírejte ty, které vám padnou do oka. Zavěste na příhodném místě a pečujte o ně s láskou, protože baňky skrývají živé tvorečky – rostlinky. Bude postačovat pouze občas použít rozprašovač s vodou a občas setřít prach ze skleněného obalu. Za minimum práce získáte maximální radost a svěží vánek přírody ve vašem bytě.