Zubní ordinace pro všechny

Návštěva zubních ordinací je velmi důležitá pro zdraví vašeho chrupu, proto by se neměla zanedbávat. Zubní ordinace najdeme skoro v každém městě. Už když jsme byli malí nám rodiče říkali, že si máme důkladně čistit zuby jinak nám je budou vrtat nebo trhat. U některých zvuk zubní vrtačky vyvolával až úzkostlivé a strašidelné stavy. Ale není, čeho se bát. Zubní lékaři už disponují s vyspělou technikou, která dokáže zařídit, aby bolest nebyla žádná nebo minimální.

zubní ordinace

Hledání zubní ordinace v dnešní době není vůbec lehká záležitost. Určitě se Vám už stalo, že jste třeba hledali zubaře pro sebe nebo děti a bylo Vám v mnoha a ordinacích řečeno, že mají plno a nepřijímají. A vy jste už zoufalí, protože nutně potřebujete na kontrolu. Další možností je zavolat nebo napsat na svou zdravotní pojišťovna, která Vám zašle seznam volných zubních ordinacích jako třeba zubní ordinace Praha. Není na škodu zkusit poptat i soukromé zubní ordinace, kde si za nějaké úkony zaplatíte, ale hlavně budete mít možnost chodit na pravidelné prohlídky 2x za rok.

zubař

A kdy s dítětem k zubaři?

Pokud máte malé dítě může Vás zajímat, kdy navštívit poprvé zubní ordinaci, abyste nic nepromeškali. Určitě s ním neváhejte zajít hned jak se mu v pusince začnou objevovat první zoubky. Zubař velmi hravým stylem Vám i dítěti ukáže, jak první zoubky čistit a dítě si osvojí povinnost si zoubky čistit. Je to velmi důležité období na osvojení zubní hygieny.

Zubní centrum a zubní ordinace, jaký je v tom rozdíl?

Možná jste se už potkali s názvem zubní centrum. Můžeme Vás uklidnit, že tam není žádný rozdíl oproti zubní ordinace. Jen se jedná o poslední dobou více využívaný název. Některé zubní centra mají i své zubní operační sály, kde jsou schopni konat nějaké menší zákroky. Proto pokud najdete volné zubní centrum můžete zde přihlásit celou svou rodinu.