Ani nejedu, ani neběžím… koloběžím

Jen málokdo si dokáže představit nevinnější dopravní prostředek než je koloběžka. Když však před slovo koloběžka přidám písmenko e, rázem je to jinak. Vznikne nám přibližovadlo, které umí i zabíjet.

Důvodů proč si toto elegantní vozítko pořídit je opravdu spousta, tím spíš žijete-li ve městě. Dostanete se opravdu všude bez zbytečného čekání v dopravních kolonách a ani nestrávíte čas hledáním parkovacího místa, které mnohdy bývá bez výsledné. Když už se Vám nebude chtít koloběžet, třeba kvůli dešti, jednoduše ji složíte a nasednete do MHD.
dvě koloběžky

 Snadná ovladatelnost a tempomat umožňuje užívání i méně technicky zdatnějších jedincům a dětem, a právě díky tomu je to skvělá zábava pro rodiny a díky terénním typům koloběžek s dojezdem více než 50 kilometrů a gumovým kolečkům nepřijdete ani o výlety do přírody.

Pro dnešní náctileté, a mnohdy nejen pro ně, je to navíc velmi stylový módní doplněk. A co je v dnešní době, více stylovějšího, než ekologický dopravní prostředek??? Který navíc v mnoha evropských metropolích lze pouze zapůjčit nebo sdílet????

Odpověď zní: nic moc. Ale opravdu nám tyto bezesporu kladné a možná ještě kladnější výhody stojí za to, že nemůžeme jít beze strachu ani po chodníku, který je určen výhradně nám chodcům!!!

Je více než pravděpodobné, že případy nehod a neštěstí exponenciálně porostou s růstem počtu koloběžek ve městech.

To je asi největší, i když zdaleka ne jediná nevýhoda těchto přístrojů. Dále můžeme uvést třeba poměrně snadnou krádež v nestřeženém okamžiku, omezenou nosnost a také nutnost servisu ve specializovaném, drahém, obchodě, ale to vzhledem k poměrně vysoké ceně koloběžek není asi tak překvapivé. Také je zapotřebí podívat se na předpověď počasí než se vyrazíte projet, ani na déšť ani na sněhovou vánici není koloběžka stavěná. O vybité baterii mluvit raději nebudeme.
noha na koloběžce

Podle české legislativy NENÍ povoleno pohybovat se s koloběžkou po chodníku, ale to ani s kolem ne a kolikrát se Vám stalo, že uskakujete před cinkáním zvonku?

Je přímo zarážející jak lidé, kteří se všemi způsoby snaží chránit naši planetu a životní prostředí, dokážou být při jízdě tak bezohlední a brutální. Abychom mohli zachránit planetu, musíme být především laskavý k sobě, ke druhým, k přírodě a ke všemu živému. Pak budeme moct na koloběžkách a kolech kamkoli a bez rizika.