Ubytujete se na zámku

Hledáte zajímavý a opravdu originální tip na tuzemskou dovolenou? Co třeba zkusit ubytování na zámku? V České republice najdete celou řadu soukromých zámků, které slouží jako luxusní hotely. Určitě není na škodu si v čase dovolených trochu toho luxusu dopřát. Rozhodně se nemusíte bát, že by se jednalo o rozmar pro zbohatlíky a snoby. Alespoň se to netýká zámku, do kterého si Vás dovolíme pozvat.

most do hradu

Určitě se všichni shodneme na tom, že jedna z mnoha atraktivních lokalit naší republiky představuje krásná a tajemná Šumava. Poblíž městečka Sušice, které si všichni spojujeme s výrobou zápalek, se nachází vesnice Hrádek u Sušice a v ní zámek, který slouží jako hotel. Určitě zdejší místo navštivte, rozhodně nebudete ani trochu litovat.

Ubytovat se můžete v prostorných komnatách, které jsou vybaveny replikami historického nábytku například ve stylu Ludvíka XV., nebo v tudorovském stylu.

Není to ovšem jen ubytování, další příjemnou samozřejmostí je pak výborná gastronomie. Velkou výhodou je denní nabídka, která je cenově výhodná a můžete si tak pochutnat na skvostných pokrmech za poměrně slušnou cenu. Mnoho lidí vyhledává zdejší zámek jen díky místní kuchyni a vědí proč.
barokní židle

A dalším výborným bonusem pak je zámecké wellness. Prostorný bazén, sauny, perličkové a uhličité koupele, masáže, rituály. Budou si Vás zde hýčkat a budete se vracet jako znovuzrození.

Milovníci golfu a minigolfu ocení adventure golfové hřiště, což je vlastně kombinace tradičního golfu a minigolfu. Tedy tradiční golfové jamky, ale v rozlohách minigolfu. Pokud chcete přiblížit klasický golf, zde máte jedinečnou příležitost.

Milovníci historie si určitě nenechají ujít návštěvu zámecké kaple, která je zasvěcená svaté Valburze a také muzeu místního spisovatele a faráře Františka Škody.

Děti ocení návštěvu Galerie, což je honosný název pro interaktivní zámeckou hernu pro děti.

Samozřejmostí je pak úžasně krásné okolí.