Jak na prodej svého auta

Myslím, že bych nenašla člověka, který by něco neprodal nebo to neměl v plánu. Já už toho prodala hodně a baví mě to a věřím tomu, že bych byla i dobrá obchodnice. Navíc moje maminka je prodavačka v zahradnictví a já jí tam často pomáhala, takže s prodejem bych měla velké zkušenosti. Také si pamatuji případ, kdy můj tatínek chtěl prodat auto. Ze začátku nevěděl, jak prodat auto https://www.auta-vykup.cz/clanek/jak-postupovat-pri-prodeji-auta/ a tak si raději najmul odborníka. Víte, je to lepší, auto přeci není jen tak nějaká levná věc, která se běžně prodává mezi kamarády. Tatínek si bohužel ale nevybral správně. Onen odborník byl bohužel podvodník. Sice otec říkal,, že se mu ten muž moc nelíbil, ale protože chtěl auto rychle prodat, tak muži věřil. Takto otec slepě přišel o padesát tisíc.

Při prodeji auta dejte pozor na podvody

Nechtěl se s tím smířit a vše řešil u soudu. Bohužel ani tam neuspěl. Onen podvodník byl bohužel velmi zkušený lhář a zloděj, že nebylo možné ho vypátrat. Tatínka to moc mrzelo a štvalo, protože za utržené peníze si chtěl pořídit jiné auto. Na nové neměl, úspor měl málo a proto byl rád, že za staré auto utrží další peníze. Uběhlo asi pět let a otec své, tehdy kradené auto, uviděl. Byl to pro něj šok. Auto stálo u obchodu, jako auto normálního zákazníka. Tatínek ihned volal policii, která vše prošetřila. Asi den na to se ukázalo, že ono auto je opravdu kradené a je mého otce.

Při prodeji auta buďte pozorní

A tak začalo dlouhé pátrání, protože majitelka auta byla poctivá paní, která si auto koupila od svého tchána a ten ho měl z autobazaru. A víte jak to dopadlo? Bohužel pro nás špatně. Všichni měli správné a kvalitní kupní smlouvy a nešlo s tím nic dělat. A tak tatínek občas potkával své auto na městě, aniž by na něj měl nárok. Z toho vyplývá, že pokud chcete prodat auto, rozmyslete si, koho si na to najmete a kdo vám s tím bude pomáhat. Ono věřit někomu cizímu je těžké, ale někdy člověk musí. Já osobně raději doporučuji si přizvat ještě kamaráda jako svědka a vše řádně zdokumentovat. Hlavně buďte obezřetní. Možná se vám informace budou hodit.