Kouzlo a síla aviváže

Bez aviváže si v dnešní době asi těžko lze představit praní prádla. Je to již automatickou záležitostí. Nejen příjemná vůně je hlavním důvodem používání aviváže. Pro mnohé je zřejmě až nepředstavitelnou myšlenkou praní prádla bez vhodné aviváže. Dnešní trh je i doslova zahlcen širokou nabídkou produktů nejen od různých značek, ale též co se týče pestré škály vůní.
 prádlo na šňůře
Aviváž a citlivá pokožka
 
Citlivou pokožku nemají jen mimina a malé děti, ale řada dospělých disponuje velmi citlivou pokožkou. Tudíž zde vyplynou potenciální pochybnosti v rámci aviváže a působení produktu vůči citlivé pokožce. Avšak dnes jsou k dispozici i aviváže speciálně určené pro citilivou pokožku, stejně tak jsou určené pro jemnou pokožku malých dětí. Rovněž jsou vhodné i pro alergiky. Všechny produkty jsou samozřejmě náležitě dermatologicky testovány.
 
Jak je to s dávkováním?
 
Důležité je držet se informace uvedené na etiketě konkrétního produktu. Většinou dávkování je velmi snadnou záležitostí, uvádí se pro efektivnost počet odměrek uzávěru balení produktu. Aviváž netřeba již nijak ředit, jen dle návodu odlít stanovené množství do příslušného zásobníku pračky, jenž je určen pro aviváž. Je však dobré vědět, že není adekvátní v rámci získání intenzivnější vůně prádla, použít vyšší množství aviváže. Místo očekávaného účinku by mohl nastat negativní výsledek. Prádlo by mohlo hůře sát apod.
složené ručníky 
Produkt a jeho vliv na životní prostředí
 
Většina druhů na trhu obsahuje již složky, které jsou z převážné většiny biologicky rozložitelné. Nastává však i úspora energie, neboť prádlo vyprané s použitím aviváže, je rychleji a lépe vyžehlené.
 ilustrace aviváže
Proč tedy používat aviváž?
 
·         díky použití aviváže oblečení a veškeré prádlo odolá déle špíne, neboť je chráněno jakýmsi neviditelným ochranným filmem,
·         prádlo je hebké, měkké a příjemné na dotek,
·         při použití aviváže se snižuje mačkavost materiálu,
·         prádlo se lépe žehlí,
·         krásná vůně, která vydrží delší čas a provoní nejen šatní skříň,
·         nezanedbatelným faktem rovněž je, že prádlo rychleji schne díky použití aviváže.