Lesní náučná stezka u Soběšic

Znáte to, doma a v práci jste zavalení množstvím povinností a s blížícím se víkendem přemýšlíte, kam zajít na chvilku vypnout a odpočinout si. Pokud máte děti o to víc! Dokonalým relaxem pro nabrání nové energie a sil, je bezpochyby vyjížďka do přírody. Ať se, ale vaše děti nenudí, vezměte je na náuční stezku. Překvapí, i vás samotných.
fialové macešky
Mezi Útěchovem a Soběšicemi se nachází lesní stezka, která nabízí několik forem vzdělávání a aktivit pro celou rodinu. Je vhodná i pro malé děti, protože svou délkou 2 km s celkem 8 zastavení, není vůbec náročná. Je jenom na vás, jak dlouho se při daném stanovišti zdržíte. Je zpřístupněná i samotným kočárkům.
Přehled zastavení:
1.      zastavení – dřevěná symfonie
2.      zastavení – příběhy tisknuté do hlíny
3.      zastavení – na krunýři obří želvy
4.      zastavení – brouk kůrovec
5.      zastavení – zmizet z očí
6.      zastavení – přírodní klimatizační zařízení
7.      zastavení – řeka a člověk
8.      zastavení – návštěva z cizích krajů
 jezevec za stromem
Na prvním zastavení vás zaujme mohutný kus dřevěné symfonie, který je přizpůsobený tomu, aby vydával různé zvuky. Určitě se tam chvilku zapomenete, přes to, že vaše děti do toho budou mlátit o sto šest, uslyšíte kouzelnou lesní melodii. Dál se pokračuje už jenom lesem, kde vás uchvátí možnost přičichnout si ke krásným vůním pověšených na stromech. V lese máte možnost na každém rohu něco poznávat a plnit všemožné disciplíny. Postavit housenku ze dřeva, vymalovat ptáčky s dostupnými pastelkami, zkusit si zvážit nerosty (jak na houpačce, tak na váhách). Skvělým nápadem jsou i tabulky s popiskem různých ptáků, lesních zvířat, kůrovců, nebo poznávání druhů hub. Porozumíte nejen lesu, ale získáte i dobrý přehled. V lese jsou umístěné dalekohledy, kterými pozorujete zvířata (samozřejmě umělá). Zcela jistě se do nich vy i vaše děti podíváte. Nechybí ani posed, meteostanice, studánky, nebo báječný interaktivní model vody.
Stezka ovšem není jedinou trasou, kterou se můžete vydat. Kolem ní máte možnost projít lesem, jen tak na procházku. Konec konců, všeho všudy máte program na celý den, protože les, kterým se vydáte je nádherný a rozmanitý. Je však jenom na vás, jestli si výlet prodloužíte.
Pokud vás to uchvátilo, věřte, že skutečnost vás nezklame. Udělejte si nezapomenutelný výlet s rodinou a sami uvidíte, že se zde ještě budete chtít vrátit.