Mokasíny – obuv mnoha podob

Nalezeneme je v botníku jak u převážné většiny žen, tak mužů. Mokasíny zaujímají přední místo v rámci poskytujícího komfortu. Jsou vhodné jak ke kalhotům, tak velmi dobře vynikají v kombinaci s dlouhou sukní, nejlépe užšího střihu. Rovněž je lze nosit k džínám, ke kraťasům, ke kostýmu apod.
 boty ve vodě
Zatímco v 60. letech si je oblíbila herecká ikona Audrey Hepburn, v dnešní době se mezi příznivkyně mokasín řadí věhlasné herečky, jako například Lindsay Lohan či Anne Hathaway.
 
Nahlédnutí do historie mokasín
 
Vše započalo před mnoha tisíci lety, kdy indiánské kmeny vyráběli obuv z kůže ulovených zvířat. I když designově se obuv značně lišila od té současné, tak však atributy zůstaly stejné, už tehdy obuv vynikala jednoduchostí a pohodlností.
 
Do Evropy mokasíny doputovaly z Ameriky. Okamžitě se staly velmi oblíbenou obuví u ženské i mužské populace. Původně však obuv sloužila jako pracovní, zejména při farmaření a to především v Dánsku a Británii. Avšak záhy se ocitly mokasíny na výsluní coby módní obuv. Od 30. let se těší neklesající popularitě. I když dnes je design jiný, stále zůstává původní záměr – pohodlná a jednoduchá obuv. Své o tom věděla i Brigitte Bardot, která si našla rovněž zalíbení v mokasínách.
 
Proč být majitelkou či majitelem mokasín?
 
Kromě zmíněného komfortu, za který vám mokasíny ručí, vynikají jednoduchostí. Avšak přesto jsou velmi elegantní. Díky nim budete zaručeně šik. Neopomenutelným pozitivem je jejich unositelnost – od jara až do příchodu babího léta, tj. do podzimu. Jsou ideální jak do práce, pro volný čas, tak rovněž je lze nosit do společnosti. Jedná se o velmi univerzální obuv.
Na výběr jsou tak nejen barevné variace, ale rovněž i materiálové provedení – kožené, koženkové, semišové apod.
 pánské mokasíny
Díky tomu se tak můžete stát elegantní dámou, ale rovněž sexy, či podtrhnout sportovní outfit. Záleží jen na vás, jak a s čím mokasíny zkombinujete. Stejně tak lze nosit mokasíny s ponožkami, s punčochami či naboso.
 
Buďte trendy. Buďte IN! Pořiďte si nesmrtelné mokasíny.