Proč si vybrat zrovna točité schodiště

Bude to dominantní estetický prvek – neotřelý, až luxusní vzhled je typická vlastnost všech točitých schodů, které se vypínají vzhůru v jakékoli části místnosti. Nemůžete je minout, nelze je přehlédnout a nepochybně upoutají na první pohled každého, kdo do prostředí, kde jsou točité schody umístěné, právě vešel. Čím to je, těžko říci, snad tou spirálou, co připomíná naši jedinečnou DNA, anebo pomyslný životní cyklus osobního růstu vědomí? Ať už vnímáme vřetenové schody jakkoli, máme dojem, že se tím zvedne obytný prostor, i když bude zařízený veskrze skromně. V současné době je lze vyrobit mnoha způsoby a z různých materiálů, vytvořit koncepci obvyklou či zcela jedinečnou, záleží na vašem osobním vkusu, na možnostech tvůrčí firmy, případně na vyjádření bytového architekta. Počítejte však s vyšší cenou ve srovnání s jinými typy schodišť.

točité schodiště s kovovým zábradlím

Nepotřebujete moc místa ani speciální projekt – schodiště bývají v mnoha případech stavebním prvkem, kdy promlouvají do koncepce půdorysu objektu a zasahují do stavebních řešení velmi výrazně. U vřetenových schodišť je tomu jinak, ta lze navrhnout prakticky kdekoli, bez ohledu na některé stavební požadavky. Je možné je instalovat i dodatečně v rámci rekonstrukce a dalších stavebních úprav ve stávajícím prostředí. Mohou se umístit na okraj místnosti nebo přímo do jejího středu.

točité schody

Budou se líbit dětem – děti milují neobvyklé zážitky a budou se jistě po točitém schodišti rády procházet a třeba i klouzat. Buďte ovšem opatrní a nezapomínejte, že jednotlivé stupně se zužují, a že některým lidem mohou působit při chůzi potíže. Mohou se stát i problematickým faktorem při pohybu domácích zvířat, například psů velkých ras. Rovněž pamatujte na přenášení nábytku, domácích spotřebičů a dalších větších předmětů, které tudy zrovna nemusí projít. Vřetenová schodiště tedy plánujte s rozvahou i po praktické stránce a myslete, jak se říká „na zadní kolečka“.