Přípravy na svatbu

Přípravy na svatbu

Pokud se vy nebo vaše nejlepší kamarádka chystáte na svatbu, pak se vám možná bude hodit menší seznam věcí, na které je potřeba pamatovat a včas zařídit. Obvykle se organizování svatby ujímají ženy, protože se obvykle také více těší. Často se však do příprav zapojují i kamarádky či rodinní příslušníci. Nevěsta si obvykle nejvíce užívá výběr svatebních šatů, šperků a také přípravu výzdoby. Mezi prvními věcmi, které je třeba zařídit, je místo a čas konání. Od toho se totiž odvíjí řada dalších nezbytností, jako je svatební oznámení, objednávka květin, dortu a samozřejmě také případné zapůjčení svatebních šatů pro nevěstu či ženicha.

par

Začněte výběrem místa a data. Máte nějaké konkrétní místo či datum, které je pro vás významné? První setkání, první společná dovolená nebo společný koníček? Pokud ano, zohledněte to při výběru. Velice oblíbené jsou svatební obřady na hradech či zámcích. Pokud vám však toto prostředí nic neříká, raději si zvolte nějaké sobě vlastní. Může to být klidně třeba golfové hřiště, chatařská osada nebo vinice.

hostina

Fantazii se meze nekladou a vaše svatba bude vskutku originální. Zvolte také odpovídající grafiku pro pozvánky a svatební oznámení. Někdo dává přednost klasickým elegantním pozvánkám, někdo raději volí vtipná a klidně i doma vyrobená oznámení. Další nutností jsou květiny, a to jak pro nevěstu, tak i pro družičky, maminky a rovněž je zapotřebí zajistit ozdoby do klopy pro všechny pozvané. Samozřejmě nesmí chybět svatební dort. Už dávno nejsou v kurzu jen čistě sněhobílé svatební dorty. Klidně můžete volit zdobení z květin, různé barevné dekory nebo přímo dort netradiční, barevný či vtipný. Je to jen na vás a vašem rozhodnutí, vůbec se nemusíte držet zažitých zvyklostí. Jen myslete na to, aby vše korespondovalo se vším, s výzdobou, celkovým tématem svatby a také s místem obřadu.