Švestkové chutney vám bude chutnat

Lidé, kteří se zabývají ekologickým zemědělstvím, ať se jedná o pěstování nebo výrobu bio výrobků, tak jejich práce má velkou zásluhu na udržení kvalitního životního prostředí.

Naše malá rodinná manufaktura KOLKODOL chce lidem nabízet ve svých produktech z čistých přírodních zdrojů jen to nejlepší, co může lidem prospět k jejich zdraví. A co je pro nás důležité, je to, aby všechny naše BIO výrobky, byly velmi chutné. Připravujeme je s láskou nejenom pro zdraví, ale aby uspokojili svou chutí i mlsné jazýčky.

KOLEM DOKOLA

Na našem e-shopu KOLKODOL si můžete vybrat od voňavých čajů s bylinkami a sušeným ovocem, též lahodné sirupy a 100% šťávy, chutné špaldové a tyčinky, sýrové sušenky ochucené česnekem a jiné.

Pokud má někdo rád něco pikantního, co dodá exotickým nebo i našim pokrmům, dokonalou chuť, tak jsou to voňavé ovocné husté omáčky – chutney. A pokud si našim ovocným chutney jinými slovy čatní, dochutíte i naše česká nebo moravská jídla – budou vám vonět a lahodně chutnat dalekým orientem. Tyto výrobky nabízíme jak labužníkům, tak všem, kteří si chtějí své jídlo zpestřit.vynikajícími ovocýmié chutney (čatní) a samozřejmě i chilli omáčkou v BIO kvalitě.

švestkové chutney

Například naše švestkové chutney je vyrobeno nejenom pro vegetariánskou kuchyň, ale hodí se i k masům (uzenému, klobáskám) i k pikantním sýrům. Ale stačí si ho namazat na čerstvý chléb. Místo kečupu nebo tatarské omáčky toto ovocné čatní báječné na sucho pečenými brambory.

Těch variant, k čemu si můžete přidat švestkové chutney je mnoho. Vaše mlsné jazýčky si určitě na této pochutině smlsnou a přitom uděláte něco pro své zdraví.

Z čeho švestkové chutney vyrábíme? Jsou to především naše zralé švestky (46%), které vaříme do velmi husté omáčky s cibulí, třtinovým cukrem, rozinkami, zázvorem, kterou dochutíme jablečným octem, solí a voňavým kořením (černá hořčice, římský kmín, chilli, sladká paprika) které dodá tomuto čatní velmi zajímavou chuť.

Vážit si přírodních zdrojů, považovat si naše ovoce a neplýtvat s nimi, snažit se šetrným způsobem být ohleduplný k rostlinám, živočichům ve volné přírodě (a k samozřejmě i k chovným hospodářským zvířatům). O to by se měl snažit každý z nás. A příroda nám to stonásobně vrátí.