Nosič na kola na tažné zařízení se může stát vaším celoživotním partnerem

Také máte touhu někam vyrazit a pokud možno nezávisle na cestovkách a jejich programovém duchu? Lidé, kteří si objednávají zájezdy s cestovní kanceláří, musí počítat s tím, že je pro ně připraven pouze omezený okruh poznání a dobrodružství. Pokud patříte k těm, co si svá dobrodružství raději organizují sami, mohli byste to provést s vlastními bicykly. Ano s vlastními, neboť vlastní kolo je vždy vlastní – máte jeho technický stav pod kontrolou, jste na něj zvyklí a vyhovuje vám. Půjčit si kola je snadné, ale nikdy dopředu nevíte, jak to dopadne.

dítě na kole

Vlastní kola si pak převezete na stanovené místo na nosiči a ty mohou být ve třech základních provedeních. První z nich je střešní, takto se kola převážela již za socialismu a není to nic neobvyklého, ovšem ne zrovna bezpečného. Při manipulaci s koly nad hlavou může dojít snadno k nehodě – poškození karosérie či skel. Problém je i v průběhu jízdy, kdy nahoru nevidíte, a co se tam děje, lze stěží odhadnout. Podobné je to i s nosičem na zadní páté dveře, kdy jsou kola relativně vysoko a rovněž nejsou příliš v zorném úhlu osádky vozu.

cyklisté na kolech

Nosič na kola na tažné zařízení https://www.amsa.cz/Nosice-jizdnich-kol-na-tazne-zarizeni počítá s tím, že je máte nasazené jen nízko nad zemí a za karosérií vozu, takže na ně dobře vidíte a zároveň nemáte problém s nasazováním a odebíráním. Zvládnou to i ženy bez mužské pomoci, takže nemusí být nutně kulturistky.

A kam se na kolech vypravit? Nejste li zrovna příznivci koronavirových opatření a máte rádi svobodu, bude pro vás lepší zajistit ubytování v soukromém privátu, kde lidé používají zdravý selský rozum, a kde lze pobývat třeba ve skupině více rodin a zamluvit si celý penzion či horskou chalupu pro sebe. Do terénu pak vyrazíte na kolech podle svého a chcete-li tip na hezká místa, zkuste Českou Kanadu, Lužické hory, Třeboňsko a Jizerské hory. Určitě nebudete své volby litovat, je tu opravdu krásně.