Volné chvíle v přírodě

Pokud se dá něčím dnešní svět, tedy alespoň ten západní charakterizovat, tak je to přílišné spoléhání se na techniku. Na rozličných elektronických přístrojích a serepetičkách jsme prakticky závislí a většina lidí by se bez těchto moderních doplňků nedokázala obejít. Lidem chybí čím dál tím více souznění s přírodou, což by bylo vhodné změnit. Kvůli tomu se ale nemusíte vzdát moderních technologií, to určitě ne. Bohatě postačí, když jednou nebo dvakrát za měsíc vyjedete na víkend do lesa nebo na hory, kde budete moci nasát novou energii.
stany v lese

Kdekoliv

Vzhledem k tomu, že se nám ještě nepodařilo přírodu úplně zlikvidovat, nemusíte ji hledat někde v rezervacích, najdete ji prakticky kdekoliv za městem. Stačí ujet jen pár kilometrů autem, anebo ještě lépe na kole a už jste tam. Samotné procházky po lese jsou samozřejmě prospěšné, ale v případě, že se toužíte s přírodou spojit ještě daleko těsněji, měli byste oprášit staré maskáče, někde na půdě vyhrabat stan a spacák a dát se na trampování. Hlavně v letních měsících se jedná o velice oblíbenou činnost nejen u starší generace, pro kterou to bylo v mládí samozřejmostí, ale i pro mladší ročníky, kteří už mají dost neustálého stresu, který zažívají v moderních aglomeracích.
stan v horách

Trampování

Samozřejmě, že trampování není pouze o toulkách zelní, ale také i o jiných věcech, které jsou pro mnohé účastníky daleko zábavnější. Součástí trampování je rovněž o komunikaci s lidmi, kteří mají obdobné smýšlení jako vy. To se zdá jako maličkost, ale pro mnohé jedince je to právě tohle, proč rádi tráví čas v přírodě pod stanem. Trampové jsou totiž vesměs příjemní lidé a veselé kopy, takže o zábavu je vždy postaráno. Člověk totiž nenabere energii jenom z okolní přírody, ale může si ji vypůjčit i od dalších lidí, kteří jsou naladěni na stejnou notu. Nejde tedy o žádné odloučení od civilizace, jak si možná mnozí myslí, ale bližší sepětí s přírodou i přáteli.