Bydlení, co vás nebude stát majlant

Bydlení, co vás nebude stát majlant

Je potřeba si nalít čistého vína. Bydlení není v českých zemích už nějaký ten pátek zrovna dvakrát dostupné, hlavně tedy bydlení, co se dá koupit. Obytné nemovitosti jsou dražší než kdykoliv předtím a představa, že by se to snad mohlo v dalších deseti či patnácti letech změnit, je velmi naivní. Navíc většina lidí nechce čekat tak dlouho a rádi by si pořídili nějakou svou vlastní střechu nad hlavou již nyní. To však mají smůlu, nebo ne?

Mince s domkem

Nemusí mít. Je pravdou, že při současných cenách, kdy i maličkou garsonku není skoro možné sehnat pod milion, jsou byty tradičního střihu mimo finanční možnosti nemalé části společnosti. To však neznamená, že by zde neexistovala i jiná řešení, třeba ve formě celoročních mobilních domů Lavarohouse.

Hned na začátku je dobré si říci, že toto rozhodně není vysněné bydlení asi nikoho. Naprostá většina lidí by chtěla žít ve vlastní cihlové vilce, nicméně člověk míní a tržní ceny mění. Hezká vilka o několika pokojích v současnosti stojí několik milionů v závislosti na lokalitě, velikosti a dalších důležitých aspektech. Mobilní domy jsou na tom v tomto ohledu daleko lépe. Nejsou vůbec drahé, i když za hubičku také k pořízení nejsou. Dokonce je možné si na ně vzít i hypotéku, což ještě donedávna byla věc nevídaná. Tento fakt hodně lidí přesvědčil k nákupu. A také i to, že jde o plnohodnotné bydlení se vším všude, dokonce i s vybavením, jež je obvykle již započítáno do konečné ceny. Kdo chce bydlet za poměrně dobrou cenu, ten může. Jen se musí smířit s tím, že to nebudete bydlení jeho snů.

Moderní bydlení

Obchůdek

Vzhledem k tomu, že tento obydlí je mobilní a zároveň levné, je jasné, že po tom skočí i mnozí podnikatelé, které rovněž hledají prostory k práci. Domky tohoto typu jsou často více než ideální. Dají se totiž snadno přebudovat do podoby, která je žádoucí. Snadno se tak dá ze standardního obydlí udělat třeba kiosek nebo menší obchůdek.